Nazwa forum

Opis forum

• Nie jeste zalogowany.

• Index
  •  » Nowe forum
  •  » NASZE DO名IADCZENIA - ZWI╴EK Z WDOWCEM - CZYLI CO BYΜ NA KAFETERII

#1 2012-02-24 20:52:12

alicja

administrator

Sk康: tu i tam
Punkt闚 :   

NASZE DO名IADCZENIA - ZWI╴EK Z WDOWCEM - CZYLI CO BYΜ NA KAFETERII

[22.06.2009] 15:04     nowa_nie_nowa
     Jestem w zwi您ku z wdowcem. Dodatkowym utrudnieniem jest to 瞠 jest to zwi您ek na odleg這嗆. M鎩 m篹czyzna jest czu造 i troskliwy. Nie wstydzi si okazywania mi uczu ( przytulanie, buziaki) nawet w miejscach publicznych. Lecz jest stosunkowo niedawnym wdowcem. Wiem, 瞠 bardzo kocha zone i jego ma鹵e雟two by這 udane. Twierdzi, 瞠 nie por闚nuje mnie do zmar貫j zony ale ja czasem mam wra瞠nie, 瞠 jednak to robi. Nie powinnam by zazdrosna i w zasadzie nie jestem ale ... czasem powie co takiego 瞠 a mnie zaboli w 鈔odku. jak jest u Was ? Podzielcie sie do鈍iadczeniami. Podpowiedzcie jak sobie radzi z tym b鏊em, kt鏎y czasem si pojawia.

[22.06.2009] 18:40
[zg這 do usuni璚ia]     nowa_nie_nowa
     畝dna z Was nie chce podzieli si swoimi prze篡ciami, przemy郵eniami i do鈍iadczeniem jak sobie radzi ?

[22.06.2009] 21:38
[zg這 do usuni璚ia]     w-dowa-
     Autorko, jestem od 5 lat wdow, od 3 lat "przyja幡i si" z rozwodnikiem - trudno to nazwa zwi您kiem bo jeszcze nie mieszkamy razem[i pewnie wkr鏒ce te to nie nast徙i].
Jak ten zwi您ek wygl康a z mojego, wdowiego punktu widzenia?
Facet jest w porz康ku, wykszta販ony, przystojny, bez problem闚 finansowych, nie pije, nie pali, nie mamy 瘸dnych problem闚 z EX 穎n崙s ju 9 lat po rozwodzie]. Pozna豉m jego rodzin - mam, 2 dzieci [obecnie 16 i 19 lat], brata. Moje c鏎ki te nie maj do niego 瘸dnych zastrze瞠, przeciwnie, s zadowolone, 瞠 mama nie jest samotna.
Niby nic nam do szcz窷cia nie trzeba, ale... ma jeden feler, kt鏎ego jeszcze do tej pory nie potrafi zaakceptowa - nie jest moim zmar造m m篹em. Byli鄉y szcz窷liwym ma鹵e雟twem ponad 20 lat, nadal t瘰kni za nim... Chyba jeszcze mi這嗆 do m篹a nie wygas豉, a prawie ka盥y dzie przynosi jakie wspomnienia...
Nie por闚nuj zmar貫go m篹a do obecnego partnera- a nawet gdybym por闚nywa豉 obecny na pewno by豚y g鏎.

[23.06.2009] 16:01
[zg這 do usuni璚ia]     p.ela
     Hej,ja jestem wdow od czterech lat,mam 32,wi璚 zosta豉m ni bardzo m這do i cho z moim m篹em byli鄉y ma鹵e雟twem niespe軟a sze嗆 i p馧 roku(znali鄉y si og馧em 10 lat),to nie ma dnia,瞠bym o Nim nie my郵a豉,瞠bym nie zastanawia豉 si,co by zrobi,jak post徙i,cho w naszym zwi您ku panowa這 tzw r闚nouprawnienie Je郵i Tw鎩 facet jest naprawd taki fantastyczny,jak piszesz,to ciesz si ka盥ym dniem sp璠zonym wsp鏊nie,a 瞠 przytrafi mu si powiedzie cos na temat zmar貫j zony-my郵,瞠 to normalne,cho niew徠pliwie trudne dla Ciebie.Zawsze mo瞠sz w sytuacji,gdy on b璠zie por闚nywa Ciebie do niej powiedzie mu-tak,ona musia豉 by naprawd cudown kobiet,skoro ty by貫 z ni...napewno na jego s這wa o niej nie reaguj agresj,bo to przyniesie odwrotny skutek.砰cz powodzenia i wierz,瞠 i tym razem trafi na super babk (mowa o Tobie,oczywi軼ie)pozdrawiam,Ela.

[24.06.2009] 13:16
     Dzi瘯uje za to co napisa造軼ie. Piszecie o swoich uczuciach po stracie m篹a. Wiele mi to daje bo pewnie sa one w jaki spos鏏 zbie積e z tymi, kt鏎e ma m鎩 partner. Raz tylko zdarzy這 mi sie powiedzie, zeby nie por闚nywa mnie do 穎ny bo ni nie jestem. Nie jestem gorsza ani lepsza, jestem inna. M鎩 K. jest facetem my郵帷ym i wiem, ze nie rani mnie celowo. Nie chc, aby ukrywa przede mn swoje uczucia jakie ma po 鄉ierci zony, nie chc aby ba sie przy mnie o niej wspomina bo to by nas oddali這. Uczucia jakie ma s cz窷ci jego a ja nie chce 瞠by musia je przy mnie kontrolowa. Wiem, ze bardzo kocha 穎n i ta mi這嗆 w nim jest ca造 czas. Nie jestem o to zazdrosna lecz czasem mam wra瞠nie, 瞠 K. ma poczucie i zwi您ek ze mn jest "zdradzaniem" jego 穎ny. Mo瞠 si myl..

[25.06.2009] 07:49
[zg這 do usuni璚ia]     almona
     witaj Autorko, masz racj , nie mylisz si... To trudny nawet bardzo zwi您ek, oczywi軼ie s mi貫 chwile bo jakby, ale ja a mam podobnie nie wi您a豉bym si z nim drugi raz, dzi 瘸逝j naszego spotkania bo ci庵le na wierzchu przez wszystkie 10 lat bycia razem by豉 i jest ona, tamta ju nie 篡j帷a przecie. Szkoda naszego 篡cia. Ja przez to nie jestem szcz窷liwa z nim. Pozdrawiam i dokonaj m康rego wyboru. W takim zwi您ku trudno jednak czu si pe軟owarto軼iow, a tamta rodzina jest zawistna i 幢e patrzy.

[26.06.2009] 14:50
     almona--- chyba mnie troszk zdo這wa Tw鎩 post. 10 lat razem i Ty wci捫 czujesz sie t "gorsz" ? rany ... jak pomy郵, 瞠 przede mna moze taka przysz這嗆 to ... strasznie to smutne. Nie mam 20 czy 30 lat aby latami czeka 瞠 dla faceta bed r闚nie wa積a jak on dla mnie. Kurcz, zabi豉s mi 獞ieka . Pozdrawiam

[03.07.2009] 00:40
[zg這 do usuni璚ia]     ma豉 du瘸 mi
     jestem w takim zwi您ku od 3 lat
Ale sama nie wiem - chyba wypadam na niekorzy嗆 w strefie uczuciowej (poza tym jeste鄉y dobrymi partnerami) - np. wiem, 瞠 jej kupowa kwiaty bez okazji bo bardzo lubi豉 - ja nigdy si nie doczeka豉m

[03.07.2009] 08:38
     Ma豉 duza mi --- to przykre ale ... moze on nie wie, 瞠 Ty tez bardzo lubisz ?. Ja dzi mam lekkiego do豉... Zastanawiam si czy jest sens ciagn帷 dalej zwi您ek bo jako nie widz jego przysz這軼i. Nie chce by t gorsz , swoistym ko貫m zapasowym.

[04.07.2009] 09:27
     Autorko szczerze Ci odradzam bo b璠zie coraz gorzej. Do 3 lat mo積a rzec, 瞠 jest okej. Potem czuje si, 瞠 to nie to, du穎 przykro軼i. Wdowcy za wszelk cen chc za豉ta dziur, pustk, oszukuj samych siebie a przede wszystkim nas. Boj si samotno軼i. Ja jestem u kresu wytrzyma這軼i i 瘸逝j, 瞠 wprowadzi豉m si nie dawno z powrotem. Tutaj kocha豉 tylko jedna strona, on na pocz徠ku gra. Teraz sta si agresywny i nerwowy.Po 10 latach mia by 郵ub w tym roku w sierpniu, ale on nic do tej pory nie zrobi i szczerze nie wykazuje 瘸dnej rado軼i a k豉ma, 瞠 kocha. Pozdrawiam.

[24.07.2009] 01:57
[zg這 do usuni璚ia]     jok.
     Witam. Jestem wdowcem od nieca貫go miesi帷a. Moja 穎na by豉 wyj徠kow kobiet. Po stracie kogo tak bliskiego, kto wype軟ia nasze ca貫 serce faktycznie pozostaje okropnie bolesna pustka, kt鏎 pr璠zej czy p騧niej ka盥y b璠zie stara si za豉ta. Jednak uwa瘸m, 瞠 na now kobiet (穎n) nie mo積a patrze jak na produkt zast瘼czy (mniej warto軼iowy). Na pewno nie mo瞠 to by kobieta do przesady zazdrosna... bo pierwsza 穎na by豉 i zawsze b璠zie. Napisa豉 瞠 twierdzi, 瞠 nie por闚nuje. Zapewne stara si nie por闚nywa bo nie powinno si robi takich rzeczy, poniewa skutki mog by katastrofalne. Jednak czy to mo磧iwe? Moim zdaniem nie. Dlatego taki zwi您ek bez w徠pienia wymaga sporo wyrozumia這軼i z Twojej strony. Najistotniejsze moim zdaniem jest jednak to czy w og鏊e dobrze si dobrali軼ie? Ludzie bywaj ze sob w zwi您kach, mimo i nie jest im za dobrze, ale trwaj bo nie maj nikogo lepszego na oku. Warto si zastanowi czy on nie ma do Ciebie takiego podej軼ia? A mo瞠 patrz帷 przez pryzmat poprzedniego zwi您ku nie ma 鈍iadomo軼i jakim uczuciem Ci darzy. Osobi軼ie wydaje mi si, 瞠 najlepiej by Ci by這 z nim zerwa... podaj帷 przyczyny. Je郵i kocha i mu zale篡 b璠zie stara si Ciebie odzyska (w ko鎍u powodem jest jego zachowanie). Je郵i nie b璠zie si stara znaczy, 瞠 po prostu nie jeste軼ie dla siebie i nie warto dalej ci庵n望 takiego zwi您ku. Metoda jest dosy drastyczna... ale takie jest to 篡cie i czasem trzeba korzysta z takich technik w imi czego naprawd wa積ego. Pozdrawiam

[03.11.2009] 14:59
     W徠ek upad a m鎩 zwiazek ciagle jest. S dni gorsze, s lepsze.
jok---- dopiero dzi przeczyta豉m Tw鎩 post. Ale wyobra sobie, 瞠 ... kilka miesi璚y temu pr鏏owa豉m zako鎍zyc zwiazek. Pojecha豉m do niego i powiedzialam mu dlaczego to robi. Do zerwania nie doszlo, p豉ka豉m ja i p豉ka on. Ustali鄉y z damy sobie szans... Bywa mi naprawde trudno. Jemu pewnie jeszcze trudniej ale z zupe軟ie innej przyczyny niz mnie. Min窸y ponad dwa lata od 鄉ierci jego 穎ny , wiem 瞠 nigdy nie zapomni ale wiem, 瞠 b鏊 po stracie wraca do niego bardzo cz瘰to. Wydaje mi si, ze "pozwala" sobie na to, tak jakby my郵a, 瞠 jak nie bedzie bola這 to ... zapomni.

[03.11.2009] 15:50
[zg這 do usuni璚ia]     WITAJ AUTORKOCDD
     czytam i podziwiam za wytrwa這嗆. ja jestem w ziazku z wdowcem od kilku miesiecy i nie wiem czy dam rade, jej zdjecia dalej stoja na regale  jak umarla zona twojego przyjaciela? czy sa riozmowy o slubie? dobrze ze mamy mozliwosc wziecia koscilenego slubu jesli jestes wierzaca oczyiwscie i Ci na tym zalezy. pozdraiwm i czekam na odpowiedz.

[04.11.2009] 07:42
     Hmmm ... nie mieszkamy razem, dzieli nas spora odleg這軼 a obydwoje jeste鄉y przywiazani do naszych miejsc poprzez przede wszystkim prac zawodow. Nie jestem gotowa na takie du瞠 zmiany w moim zyciu a on pewnie jeszcze mniej niz ja. Ostatnio mialam spore problemy z pouk豉daniem sobie my郵i i odpowiedzi na pytanie : kim dla niego jestem ? Wiem, 瞠 bardzo mu zalezy na mnie, 瞠 jestem jego przyjacielem, powiernikiem . Dzieli si ze mn problemami, radosciami, codzienno軼i i o jego zyciu wiem bardzo duzo. Lecz ... boli mnie bardzo kiedy wiem, 瞠 znowu pozwoli sobie na koleja fale 瘸lu po stracie. Czasem mam wra瞠nie, 瞠 to mnie przerasta, 瞠 jestem bezsilna... Jego 穎na zmar豉 na zawa.

[10.12.2009] 19:55
[zg這 do usuni璚ia]     juz malzonka
     Witajcie,
troche po積o przylacze sie do dyskusji ale nie wiem moze pomyslalam sobie ze moze moja historia zwi您ku z wdowcem pomoze Wam podjac prawdidlowa decyzje...ja drugi raz nie popelnilambym tego bledu...jestem juz kilka miesiecy po slubie i wiem juz ze zle zrobilam tzn nie chce posunac sie do stwierdzenia, i osoby, ktore sa wdowcami lub wdowami nie maja szans na ulo瞠nie sobie zycia...ale wlasnie to bedzie tylko ulozenie sobie zycia a nie ta wlasciwa Milo嗆. Nie wiem moze tylko mnie to spotkalo moze moj mezczyzna nie pogodzil sie ze smiercia 穎ny a inni potrafia nie wiem mo瞠 to ja jestem przwrazliwiona wiem jedno z kazdym z bylych partnerow naszych ukochanych sie rywalizuje ale ztymi ktorzy juz nie zyja nie ma sie szans...predzej czy pozniej kazdy z nas poczuje si jak numer dwa a to boli bardzo boli i nie mozna tego naprawic ani zawalczyc o ta pozycje numer jeden...
przepraszam jesli Was wystraszylam moze dlatego mi tak smutno bo ja weszlam do tego zwiazku z otwartym sercem do niego, jego dzieci i pewnie liczylam ze moja milosc bedzie odwajmnieniona z rowna sila...mylilam si ale moze tylko mnie to spotkalo...chcialabym tylko jescze potwierdzic wpis jednej z forumowiczek odno郾ie rodziny...niestety zawsze bedzie si tylko ta uzupatarka - ta ktora zabrala milosc ojca do dzieci ktorym powinien sie poswieci i ta ktora zbrukala zalobe wdowca
Jesli jeszcze ne kochacie uciekajcie jesli to juz milosc to mam nadziej ze spotka was wiecej szczescia niz mnie.

[12.12.2009] 22:45
[zg這 do usuni璚ia]     Elena50
     Ja bylam wdowa przez 4 lata.Wyszlam za wdowca i jestesmy od 6 lat bardzo szczesliwi.Oboje pozamykalismy emocjonalnie nasze poprzednie zycia.Skupilismy sie na tym co mamy teraz.To gdzies w tle jest ale cieszymy sie soba .I byla to dla nas milosc.Pozna ale milosc w pelnym tego znaczenia slowa.Ja bym powiedziala, ze warto inwestowac w wdowe czy wdowca .To moze byc fajny zwiazek, wcale nie gorszy niz pierwszy.Inny .I moze jesli los laskawy to ostatni.Co do dzieci to rzeczywiscie sie zgodze, ze moga czuc sie zdradzeni, odrzuceni czy zazdrosni.Ale czas, postawa i zachowania maja na celu przekonanie dzieci , ze sa wazni tak jak poprzednio.Po prostu sytuacja zyciowa wszystkich uczestnikow sie zmienila.Od wszystkich wymagany jest rozsadek i dobre checi.Pozdrawiam autorke.

[22.12.2009] 14:33
[zg這 do usuni璚ia]     eternalsunshine
     Witam,

Ja mam podobny problem, podobny dlatego, ze m鎩 ch這pak nie by zonaty. Jego dziewczyna zmarla oko這 2 lata temu. Poznali鄉y si dosc nietypowo bo przez Internet. Jednakze zakocha豉m si w nim, mamy wiele wspolnego, jest nam razem bardzo dobrze. O tym ze stracil swoja ex (tzn ona zmarla na raka) powiedzia mi troche pozniej. Z pocz徠ku wspolczolam mu z tego powodu. Nadal wszystko by這 ok. jednak niedawno zacz窸o mnie to wszystko intrygowac tzn. ciagle mysle o niej, o nich razem, mo瞠 on by z nia bardziej szczesliwy, mo瞠 kochal ja bardziej – te mysli kraza po mojej glowie caly czas. Raz rozmawia豉m z nim o tym, ale spos鏏 w jaki on to wyjasnia sprawia ze czuje si jeszcze gorzej. Mowi ze on nie wybral sobie takiego losu, ze nie jest z nia dlatego ze cos nie wysz這 tylko dlatego ze zmarla i on nie mia na to wp造wu. Mowi ze by這 im razem dobrze i byli szczesliwi. On nadal jest w kontakcie z jej matka, chociaz ona by豉 tylko jego dziewczyna.
Ca豉 ta sytuacja jest dla mnie ciezka do zniesienia, z jednej strony bardzo go kocham i jest cudowny, a z drugiej „ona” jest ciagle obecna. Budzi to we mnie zazdro嗆 i w徠pliwo嗆 zarazem. Czuje si ta druga, czuje ze jestem bo on potrzebuje z kims by 瞠by za豉ta ta pustke, mo瞠 jestem w b貫dzie.
Kiedy zbliza這 si 鈍ieto wszystkich zmar造ch zapyta mnie czy powinien isc zapalic 鈍ieczk na jej grobie.
Nie wiem jak mam walczyc z tymi myslami, ze on nie kocha mnie tak bardzo jak ja. Jestem ciekawa co zrobi造by inne osoby w mojej sytuacji.L

[26.12.2009] 21:05
     WITAM DZIEWCZYNY, jak Autorko u Ciebie?
Witam ju ma鹵onk, mam dok豉dnie tak jak Ty i jedno cierpienie z nim .
Szkoda, 瞠 kto nam nie odradzi takich zwi您k闚. One s z g鏎y skazane na niepowodzenie.Pozdrawiam i 篡cz m康rych decyzji.

[26.12.2009] 21:18
     aha Autorko jeszcze jedno wa積e jest mieszkanie( ewentualnie) NIGDY U NIEGO!!!!!!!

[27.12.2009] 09:58
[zg這 do usuni璚ia]     mog tylko pozazdro軼i
     瞠 zmarla mia豉 takiego kochaj帷ego m篹a, kt鏎y wci捫 pami皻a, t瘰kni, mysli.

[27.12.2009] 18:48
[zg這 do usuni璚ia]     jok.
     Prawie p馧 roku min窸o od 鄉ierci mojej 穎ny. Wyobra瘸j帷 sobie m鎩 kolejny zwi您ek w przysz這軼i generalnie widz go tylko z wdow. Widz ju tylko opcj bycia z kim ze 鈍iadomo軼i, 瞠 jest si z t "now" osob bo sta這 si co si sta這.
Jak wyobra瘸造軼ie sobie 篡cie z wdowcem po udanym ma鹵e雟twie?!
Warto si by這 zastanowi wcze郾iej. Chcia造by軼ie by z kim kto od tak zapomni o swojej zmar貫j 穎nie? A jak to kt鏎a z was by豉by t zmar陰... chcia造by軼ie aby najukocha雟zy od tak was wymaza?!
砰cie z takim obci捫eniem nie jest 豉twe. To ju jest poniek康 篡cie w 3, albo w 4 (w przypadku obustronnego owdowienia). Je郵i kto nie jest w stanie tak 篡 niech si wycofa, albo upewni 瞠 partner jest takim "cudownym" cz這wiekiem, kt鏎y potrafi wymaza z zimn krwi t nie篡j帷 ju osob.
Wchodz帷 w taki zwi您ek przejmuje si du膨 cze嗆 tego b鏊u, kt鏎y nosi w sobie ta druga osoba... warto si zastanowi czy jest si na tyle silnym... Nikt z nas nie wybra sobie tak chorego 篡cia to ono wybra這 nas i jako trwa trzeba...
Pozdrawiam i 篡cz samych dobrych decyzji.

[29.12.2009] 11:26
     Witam,
jok --- po cz窷ci masz racj. Lecz nie chodzi o "wymazanie" , jak to nazwa貫s. Chodzi o to, zeby zachowa wspomnienia, mi這嗆 i wszystko to co sie wi捫e zw zmar造m ma透onkiem ale dac sobie szans na dalsze 篡cie. Piszesz, 瞠 jak by豉bym zmarl zona to ... A TY ? Chcia豚y aby Twoja 穎na po Twojej 鄉ierci by豉 ciagle nieszczesliwa ? Pewnie nie. Staram sie rozumie mojego partnera i bardzo czesto go wspieram ale jak widz jego masochizm, gdy wraca do wspomnie a potem jest zdo這wany tak ze nie dostrzega niczego wok馧 to ... czasem nie potrafie mu wsp馧czu. My郵, 瞠 nie jestem bezdusznym potworem, stracilam juz kilka os鏏 w moim zyciu, w tym rodzic闚 ale wiem, 瞠 zycie toczy sie dalej ...
Pozdrawiam

[12.01.2010] 12:54
     Witam,
topik zamiera ... a szkoda. Liczy豉m na to, ze wi璚ej os鏏 jest w takich zwiazkach i podzieli sie ze mna do鈍iadczeniami oraz innym ( niz moje) spojrzeniem na zwi您ek , kt鏎y nastepuje po smierci m瞛a/zony.

Pozdrawiam
[15.01.2010] 00:05
[zg這 do usuni璚ia]     zatajniaczona obserwatorka
     Witam,
Obseruj w moim s御iedztwie pi瘯n i wspania陰 par.
S wdowcami. Ich pierwsze "po堯wki" odesz造 gdy byli m這dzi, mieli ma貫 dzieci. Po ci捫kich chwilach wszystko si unormowa這.
Ich wielk mi這嗆, wzajemn fascynacje czuje gdy stoj obok, gdy na nich patrz. Porozumiewaj si w豉snym kodem.
Z poprzednimi ma鹵onkami nie by這 by im tak cudnie....

[17.01.2010] 18:48
[zg這 do usuni璚ia]     Rozwiedziona333
     Spotyka豉m si kilka lat temu z wdowcem. Rozstali鄉y si, cho nie
z powodu . p. Zmar貫j, lecz powa積ych r騜nic wykszta販enia, podej軼ia do 篡cia, etc.

Mam jednak na ten temat przemy郵enia. Mimo samotno軼i nie chcia豉bym wi璚ej zwi您a si z wdowcem. Wola豉bym spotyka si
z m篹czyzn po przej軼iach, rozwiedzionym.

Moim zdaniem wdowiec zostaje sam bez udzia逝 w豉snej woli, a wi璚 篡cie za niego zadecydowa這, dlatego tak trudno jest ewentualnej przysz貫j partnerce. Jest stale mimo woli wdowca por闚nywana
z poprzedniczk, a to jest o k r o p n e.

Uwa瘸m, 瞠 je郵i wdowiec chcia豚y u這篡 sobie 篡cie z nast瘼n partnerk musia豚y zdecydowanie odci望 si od przesz這軼i. To nie oznacza, 瞠 powinien zapomnie o Zmar貫j (w 瘸dnym wypadku), lecz z now partnerk nale瘸這by niejako zacz望 wszystko od nowa.

I tutaj ma豉 dygresja do internauty o nicku "Jok". Twoja ewentualna partnerka nie ma obowi您ku dzieli z Tob 瘸這by ani by Twoj pocieszycielk. Musia豚y po prostu zda si na czas, kt鏎y bywa dobrym lekarzem i dopiero potem u這篡 sobie 篡cie nie obci捫aj帷 swoim b鏊em nast瘼nej partnerki, kt鏎a w niczym przecie nie zawini豉.

My郵, 瞠 to trudny zwi您ek, nie ujmuj帷 wdowcom 瘸dnej warto軼i

[17.01.2010] 19:51
[zg這 do usuni璚ia]     gierobka
     Witam i do陰czam si do pogl康闚 joka (tu do si鏀tr moich: dopuszczam my郵 o kolejnym zwi您ku) og鏊nie jestem wdow od 4 m-cy i jedyne o czym my郵 to m鎩 m捫 i dzieci (mam ich dwoje 2,5 roku i 3 miesi帷e). Je瞠li kiedykolwiek zdecyduj si na ponowny zwi您ek to tylko z wdowcem. Dlaczego... ci庵le my郵 o moim m篹u, wiem 瞠 on chcia豚y 瞠bym si z kim zwi您a豉 bo o tym rozmawiali鄉y kiedy teoretycznie. tylko ja spotka豉m idea... naprawd bo kt鏎y facet b璠zie dawa ci kwiaty przez pierwsze 30 m- cy co miesi帷 w miesi璚znic.....albo codziennie wychodz帷 do pracy buziaka nawet jak byli鄉y pok堯ceni....albo po 6 latach zwi您ku wci捫 nazywa pere趾..(3 lata ma鹵e雟twa)... wiem 瞠 ka盥ego b璠 do niego por闚nywa ZAWSZE...

[19.01.2010] 12:49
     Witajcie,
dzi瘯uje za ostatnie posty.
gierobka - to wspaniele, ze Tw鎩 m您 by takim dobrym partnerem, mezem, przyjacielem ( przepraszam ze nie u篡wam okre郵enia idea lecz wiem, ze ideal闚 nie ma, ka盥y czlowiek ma wady i zalety). Nie kazdemu dane jest prze篡c choc kilka dni takiego szcz窷cia jake by這 Twoim udzia貫m. Nie wiem czemu piszesz, 瞠 je雲i sie z kims jeszcze kiedys zwia瞠sz to tylko z wdowcem ?

M鎩 zwiazek toczy sie raz z g鏎ki, raz pod g鏎k. Ot ... zycie.
Bywaja momenty, 瞠 najchetniej odwr鏂ilabym sie na pi璚ie i odesz豉. Ale my郵 tez... ze nie raz to ja daje "popalic" mojemu partnerowi. Nigdy nie podnios na mnie g這su, jak bardzo cos go wkurza to m闚i : przerwijmy te rozmow i wr鏂imy do tego jak si uspokoimy. Jak jeste鄉y razem to ca逝je mnie po r瘯ach, przytula i okazuje czulo嗆 nawet w miejscach pe軟ych ludzi. Ma bardzo du穎 zalet i cz窷 z nich to takie kt鏎e ja sobie ceni. Lecz ... wiem, ze czesto wpada w nostalgi. 疾 wraca 瘸l po stracie i t瘰knota za 穎n. M闚i, ze jestem niecierpliwa i ze prosi mnie o czas.
Przyznam Wam sie szczerze, ze bywaja takie dni 瞠 mam do嗆.
Pozdrawiam

[16.02.2010] 11:53
[zg這 do usuni璚ia]     elif

Nowa_nie_nowa prosz odezwij sie do mnie, jestem w podobnej sytuacji jak Ty..nie potrafi sobie poradzi z t sytuacj, mo瞠 pomo瞠sz mi jakimi radami Pozdrawiam Edyta

[18.02.2010] 11:39
[zg這 do usuni璚ia]     ju nie wdowa
     Przed trzema laty, sama b璠帷 wdow, zwi您a豉m si z wdowcem. Moje pierwsze ma鹵e雟two trwa這 zaledwie kilka lat, mojego obecnego m篹a - kilkana軼ie. Z kolei ja by豉m wdow przez lat kilkana軼ie, on przez kilka. Czas leczy rany i wspomnienia po moim pierwszym ma鹵e雟twie odesz造... By豉m bardzo m這da, zosta豉m z dzieckiem. Trzeba by這 wzi望 si do roboty i ogarn望 wszystko. Pr鏏owa豉m nowe znajomo軼i, lecz zawsze trafia豉m na nieodpowiednich m篹czyzn. On w czasie swego wdowie雟twa r闚nie pr鏏owa. W ko鎍u spotkali鄉y si. Zar闚no moje, jak i jego dziecko, zaakceptowa造 now sytuacj.I wierzcie, po tym wszystkim - to mnie jest ci篹ko... Jestem ci庵le zazdrosna o t PIERWSZ. On si stara, wiem, a ta zazdro嗆 tkwi we mnie. Czuj, 瞠 o niej my郵i. Wiem, 瞠 byli udanym ma鹵estwem, chocia on twierdzi, 瞠 ze mn mu lepiej. Jako nie wierz, chocia podejrzewam, 瞠 mamy wi璚ej wsp鏊nych zainteresowa. Nie zamierzam odchodzi, ani nic takiego, ale czasem jestem zm璚zona. Poza tym dochodz sprawy maj徠kowe - ka盥e z nas obawia si, aby jego dziecko nie by這 poszkodowane. Dochodzi wr璚z do paranoi - maj帷 dwa mieszkania mo瞠my zosta na bruku, bo ka盥e z nas uwa瘸, 瞠 jego dziecku sie nale篡. A dzieci ju dorastaj. Ci篹ko mi, wierzcie.....

[18.02.2010] 22:02
[zg這 do usuni璚ia]     wdowa 42
     Nie mo積a podwa瘸 autorytet闚,a takimi s najbli窺i ,kt鏎zy odeszli. Cho熲y za 篡cia nie uk豉da這 si to i tak b璠ziemy pami皻a tylko te dobre rzeczy,wr璚z idealizowa zmar陰 osob.To nieprawda ,瞠 po czasie jest 豉twiej,瞠 zapomnimy.Trzeba po prostu da sobie szans na inny zwi您ek i bardzo tego chcie.

[05.03.2010] 07:24
[zg這 do usuni璚ia]     123asd
     a ma ktos jakies pozytywne doswiadczenia z wdowceami???

#2 2012-02-24 20:56:31

alicja

administrator

Punkt闚 :   

Re: NASZE DO名IADCZENIA - ZWI╴EK Z WDOWCEM - CZYLI CO BYΜ NA KAFETERII

[05.03.2010] 08:41
[zg這 do usuni璚ia]     leon z dzia貫k
     czyli wdowo42 ten ewentualny "drugi" zawsze b璠zie gorszy? Nawet jak bedzie tolerowa "trupa w szafie?"

[07.03.2010] 14:18
[zg這 do usuni璚ia]     wdowa42
     Nikt z nas nie potrafi z g鏎y oceni jaki b璠zie dla nas kolejny zwi您ek,wszyscy oczekujemy mi這軼i i wierzymy ,瞠 nam si uda.
Leon- brakuje CI taktu i ciep豉 ,a twoje s這wa mog造 zrani niejedn osob,nikogo nie spisuje si na straty od razu jak s康zisz.Je郵i kogo naprawd kochasz to uszanujesz jej wspomnienia.

[08.03.2010] 11:27
     Witajcie, m鎩 zwi您ek trwa ju dwa lata  Wiele z moich odczu z poczatkowej fazy zwiazku si zmienia. Poniewa cz窷 z nich to by造 moje "urazy" z poprzednich zwi您k闚 to powoli zdaj sobie spraw, 瞠 moje odczucia by造 bezpodstawne. Bywa jeszcze tak, ze m鎩 facet co powie co mnie zaboli, lecz wiem ( bo to widz) 瞠 nie robi tego specjalnie. On od razu si orientuje, 瞠 cos mnie zabola這 i reaguje natychmiast staraj帷 si wyja郾i sytaucj. On coraz rzadziej wpada w stan 瘸lu po stracie a ja coraz cz窷ciej my郵e, ze nam sie uda. Pozdrawiam wszyskich.

[08.03.2010] 12:58
[zg這 do usuni璚ia]     farmer39,5
     Strasznie smutny i pi瘯ny tekst ,,gierobko'' .Moja 穎na odesz豉 na pocz徠ku lutego zawa , pietna軼ie lat po 郵ubie wci捫 nazywa貫m j skarbeczkiem , i calowa貫m po przebudzeniu . Czas trwania zwi您ku nie jest najwa積iejszy wazne by這 to jak na siebie patrzeli鄉y. Kiedy powiedzia豉 ,,je郵i kiedy gdybym umar豉 znalaz豚y sobie kogo : nie mn騜 si, bo to by這by dla mnie przykre'' my郵a貫m wtedy 瞠 to 瘸rty. Kiedy powiedzia貫m jej , 瞠 wola豚ym by opu軼i豉 mnie dla innego ni umar豉 mo瞠 to glupie , ale wiedz望 瞠 jest szcz瘰liwa 豉wiej bym to zni鏀, by nie by豉 samotna i niszcz窷liwa a jesli ja umr , by znala興a kogo kto b璠zie j kocha jak ja. Zamota貫m si, wci您 rozklejam si m闚i帷 lub pisz帷 o Niej.

[08.03.2010] 13:40
[zg這 do usuni璚ia]     leon z dzia貫k
     Wybacz Wdowo42 ale co takiego przerabia貫m i niestety przegra貫m. St康 m鎩 sarkazm.

[08.03.2010] 14:10
     farmer 39,5 --- nic dziwnego, 瞠 sie rozklejasz pisza, m闚i帷 o swojej zonie. Bardzo malo czasu up造n窸o od odej軼ia Twojej zony. My郵e, ze Twoj b鏊 jest bardzo wielki. Kochaliscie si , sznowali軼ie i przezyli軼ie ze sob cudowne lata. Masz za co dzi瘯owac Bogu i losowi choc w tej chwili wydaje Ci si niemo磧iwe aby m鏬 normalnie zy. Pi**rawiam Cie gor帷o.

[10.03.2010] 09:08
     gierobko, farmerze39,5 - owdowieli軼ie bardzo niedawno, st康 Wasze reakcje. Na pocz徠ku idealizuje si pierwszy zwi您ek, jednak po pewnym czasie przychodzi czas na refleksj i obiektywn ocen sytuacji. Ja r闚nie idealizowa豉m, gdy kilkana軼ie lat temu zosta豉m sama z ma造m synkiem. Dzi jestem 穎n cz這wieka, kt鏎y te swego czasu owdowia - i musz przyzan, 瞠 to on jest mi這軼i mojego 篡cia, chocia kiedy wydawa這 mi si to niemo磧iwe. On r闚nie przyznaje, ze chocia jego pierwsze ma鹵e雟two by這 bardzo udane, ze mn ma wi璚ej wsp鏊nego - dziel jego zainteresowania, wspaniale sp璠zamy wolny czas. I tylko mi szkoda, 瞠 na wsp鏊ne dziecko jest ju chyba za p騧no - musimy skoncentrowa si na wykszta販eniu naszych pociech i wyprawieniu ich w doros貫 篡cie. I konsekwentnie do tego d捫ymy. Oczywi軼ie, s czasem problemy, o kt鏎ych pisa豉m ju wcze郾iej, ale og鏊nie jest ok... Poczekajcie troch i sami si przekonacie, 瞠 mam racj, chocia by mo瞠 w tej chwili moje s這wa Was rani w jaki spos鏏 albo wydaj si Wam osob bezduszn. Obiecali鄉y sobie z moim drugim m篹em, 瞠 je瞠li TAM mo積a by razem, to chcemy by ze sob...

[10.03.2010] 12:34
     juz nie wdowa --- mam nadziej, ze m鎩 m瞛czyzna kiedy spojrzy troch bardziej obiektywnie na 穎ne, kt鏎 straci. Napisa豉s co co mnie si wydaje bardzo, bardzo prawdziwe - Ci kt鏎yz starcili swoich m瞛闚/穎ny idealizuja te osoby. Kiedy swojego K. zapyta豉m : jaka by豉 jego 穎na - ot, chcia豉m si czego wi璚ej o niej dowiedzie - odpowiedzia, 瞠 by豉 Anio貫m. A ja ... mam swoje lata i wiem, 瞠 nie ma idea堯w. Kazdy cz這wiek ma wady i zalety, nawet nasz wspania造 Papie Jan Pawe II nie by wolny od wad. Je郵i kochamy kogos prawdziwie to kochamy go razem z jego wadami lecz je郵i jeste鄉y uczciwi w stosunku do siebie to wiemy 瞠 te wady s. Jestem osob, kt鏎a bardzo uwa積ie s逝cha innych i ... wy豉puj nie軼is這軼i w wypowiedziach , przek豉mania. Wiem, 瞠 m鎩 K. idealizuje swoj 穎n bo czasem wymsknie mu sie co co 鈍iadczy o tym, 瞠 by豉 tylko ( i a) normalnym cz這wiekiem a nie anio貫m.
Pozdrawiam

[10.03.2010] 13:51
     nowa_nie_nowa - tak to ju jest z nasz babsk ciekawo軼i - pytamy i chyba w tym tkwi jaki b陰d. Bo gdy pytamy i druga strona jest szczera, to mo瞠my us造sze co, co nas zaboli. Wiem, bo sama to prze篡豉m. Ja tez czasem pytam i dlatego to ja jestem ta bardziej zazdrosna. M鎩 m捫 umie trzyma na wodzy swoj ciekawo嗆 i nie pyta - jest wi璚 bardziej spokojny. Wydaje mi si, 瞠 trzeba mie t zdolno嗆, aby przechodzi w kolejne etapy 篡cia, co tam za sob zamykaj帷. Nie oznacza to, 瞠 nale篡 wykre郵i z pami璚i. B鏊 z czasem mija. Im wi璚ej b璠ziesz pyta豉, tym d逝瞠j b璠zie wspomina swoj zmar陰 穎n, bo wspomnienia b璠 w nim od篡wa. Pozw鏊 mu powoli zapomnie, niech sprawy bie膨ce przy熤i przesz這嗆. Takie "skazanie na 鄉ier przez zapomnienie". Prawda jest taka: ludzie przecie rozstaj si z r騜nych powod闚 - jednym z nich jest 鄉ier.

[10.03.2010] 14:11
     ju nie wdowa --- dzi瘯i za bardzo dla mnie wa積e spostrze瞠nia. Ju nie pytam  Raz dosta豉m odpowied jaka mnie zabola豉 i ... trzymam j瞛yk za z瑿ami  Choc wiem, 瞠 ta ocena zawarta w odpowiedzi nie mia豉 zbyt wiele z rzeczywisto軼i to ... bardzo mnie zabola豉. Oczywi軼ie On ma prawo tak to widzie ale realnie to , tak jak pisa豉m, nie ma ludzi bez wad i "anio豉mi" jeste鄉y czasem wszyscy a czasem jeste鄉y "czortami"  Bardzo Ci dzi瘯uje za cenne s這wa. Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomog豉. Dzi瘯uj.

[11.03.2010] 05:38
[zg這 do usuni璚ia]     farmer39,7
     Czy idealizuj ? Mo瞠 mia豉 troszk wad cho熲y s豉bo嗆 do slodyczy z kt鏎ej zdawa豉 sobie spraw , a kt鏎ej je nie wyrzuca貫m , powiedzia豉 kiedy mo瞠 b璠 przez nie kr鏂ej 篡豉 , ale c騜 to za 篡cie bez jakichkolwiek przyjemno軼i , ale zalet by這 du穎 , du穎 wi璚ej .Przepraszam za liter闚ki , jako nie mam ochoty skupia si na nich .Co sie pokr璚i這 i nie mog si zalogowa na poprzedni nick wi璚 teraz jest farmer39,7

[11.03.2010] 08:01
     ...idealizujesz, farmerze, idealizujesz... Sam kiedy dojdziesz do takiego wniosku. Ale masz do tego prawo - od 鄉ierci Twojej 穎ny min窸o tak niewiele. Pami皻am siebie z tego okresu, pami皻am, jak chcia豉m, 瞠by m鎩 m捫 wr鏂i do mnie chocia na chwilk, 瞠by si przy郾i i co powiedzia, da jaki znak.... Mo瞠 to g逝pie, ale tak by這... A potem przysz這 uczucie wielkiego 瘸lu do niego, nawet z這軼i na niego - 瞠 zostawi mnie sam, 瞠 musz sama sobie radzi z wieloma problemami. Jednak sobie poradiz豉m i dosz豉m do wniosku, ze jemu w odwrotnej sytuacji tak dobrze by nie posz這. I Ty, farmerze, i m篹czyzna nowej_nie_nowej r闚nie (chocia on ju chyba to zrozumia) - przejdziecie te r騜ne etapy, a wreszcie dojdziecie do wniosku, 瞠 "trzeba z 篡wymi naprz鏚 i嗆, po 篡cie si璕a nowe". 砰cz Ci, abys kiedy spotka kogo r闚nie warto軼iowego, jak Twoja 穎na- bro Bo瞠 nie teraz, bo tylko zatru豚y komu 篡cie. A je郵i tak si stanie, zanim por闚nania wyjda na minus dla tej drugiej. zastan闚 si, jak pierwsza zachowa豉by sie w takiej sytuacji, gdzyby kolejno嗆 by豉 odwrotna. Uszy do g鏎y, zakasa r瘯awy - Ty 篡jesz i dla Ciebie to jeszcze nie koniec. Pozdrawiam gor帷o i Ciebie i now巢nie_now, kt鏎ej zawdzi璚zamy ten w徠ek.

[11.03.2010] 16:58
     ju nie wdowa -- chyba tak, masz racj m鎩 m瞛czyzna chyba ju to zrozumia  mimo, 瞠 na pewno bardzo cz瘰to wspomina zmar陰 穎n to coraz cz窷ciej czuj si dla niego bardzo wa積a. Wiem, 瞠 powolutku ruszamy do przodu.

farmer-- nikt nigdy nie zast徙i Ci ukochanej kt鏎a odesz豉 ale , tak jak pisze ju nie wdowa ... pomalutku przyjdzie czas na to 瞠 zaczniesz inaczej postrzega rzeczywisto嗆.

Pozdrawiam Was serdecznie.

[12.03.2010] 02:01
     Na razie potwornie t瘰kni , z praktyczna stron 篡cia radz sobie znakomicie , przyzwoicie zarabiam kontynuuj przygotowania do kolejnych inwestycji wiosn (chocia sam nie wiem po co, chyba by nie mie czasu na g逝pie my郵i ,nie chc zaszkodzi dzieciakom oboje w gimnazjum), radz sobie z dzieciakami dzi瘯i bezsenno軼i mam wr璚z lekki nadmiar czasu , nic nawet nie zgrzytn窸o , z zewn徠rz mo瞠 si wydawa ze 鈍ietnie sobie radz wiem ,瞠 Ona by sobie tak dobrze nie radzi豉 , ale serce p瘯a chc wy z t瘰knoty jak na razie im dalej od dnia Jej 鄉ierci tym t瘰knota wi瘯sza , nie za za kobiet jako tak a za Ni jesli to si nie zmieni nie b璠 szuka . Masz racje ju nie wdowo zatru豚ym komu 篡cie choc na pewno nie pr鏏owa豚ym nigdy wypowiedzie 瘸dnych por闚na na g這s.
Nie por闚nania zatruwa造by , a t瘰knota , to za czym t瘰kni to nie jej olbrzymia inteligencja poparta wykszta販eniem , po逝dniowy temperament czy uroda a wielka mi這嗆 kt鏎 mi okazywa豉 nie s豉bn帷a przez te prawie 16 lat .

[12.03.2010] 11:59
     ...oj, farmerze, farmerze - jak to, nie wiesz po co!! Wiesz - masz dzieciaki, musisz je wyprawi w 篡cie, zapewni im start. Dla mnie, po stracie m篹a, dziecko by這 przez wiele lat g堯wnym celem 篡cia. Dziecko, ale i ja sama tak瞠. Wcze郾iej, raczej skupiona na domu, zmieni豉m prac na lepiej p豉tn, kt鏎a bardzo mnie wci庵n窸a. A synek, wtedy przedszkolak, jest dzi studentem i powoli staje na w豉snych nogach. Jest moj dum. Teraz pr鏏uj pom鏂 obecnemu m篹owi w edukacji jego dziecka. Nie raz zastanawia豉m si nad tym, co by by這, gdyby.... I nie jestem przekonana, czy by這by lepiej - chocia na pewno inaczej. Musz powiedzie, 瞠 jest mi dobrze  . I Tobie te jeszcze b璠zie. Wiesz, co w 篡ciu jest najciekawsze? To, 瞠 nie znamy jutra. Wydaje nam si, 瞠 widzimy je jak prost drog przed sob, a tu nagle - bach! i zakr皻, jak na g鏎skiej kolejce.
...nowa_nie_nowa, ciesz si, 瞠 u Ciebie coraz lepiej. I oby do przodu. Mnie si uda這 - wi璚 i Tobie pewnie si uda  Ja to tak jako z dw鏂h stron - i jako eks-wdowa i z eks-wdowcem... Raczej nie m璚z m篹a opowiadaniami o moim pierwszy m篹u, wol te, jak on nie opowiada. I on to czuje, chocia zdarzy這 mi si (teraz juz coraz rzadziej), co tam z niego wyci庵n望 i potem 瘸這wa. Obiektywnie stwierdzam, 瞠 lepiej mi z drugim m篹em, chocia z pierwszym te nie by這 幢e. Mo瞠 i T鎩 m篹czyzna dojdzie do takiego wniosku, czego 篡cz Ci tego z ca貫go serca.

[14.03.2010] 13:22
     Farmerze na innym topkiu tak pi瘯nie napisa貫s o "jednostkach mi這軼i" jakie s i zawsze b璠 w Tobie dla Twojej ukochanej , kt鏎a odesz豉. Odnios豉m to do mojego zwi您ku. Mam nadzieje, 瞠 Ci tym nie urazi豉m, a je郵i tak to - wybacz. Dla mnie to takie oczywiste - nikt, nigdy nie zast徙i ukochanej/ukochanego kt鏎zy odeszli. Nikt nigdy nie odbierze im mi這軼i jak czujecie do nich ale.. 篡cie toczy si dalej i mo瞠 przyj嗆 nast瘼na mi這嗆 - inna od tej kt鏎a by豉 ale by mo瞠 wcale nie gorsza tylko po prostu inna.

Czasem mam wra瞠nie, 瞠 m鎩 K. czuje si winny w stosunku do swojej zmar貫j 穎ny, 瞠 jest ze mn. Mnie to do逝je bo ... ja nie widz powodu dla takiego widzenia . Co prawda jest coraz lepiej mi璠zy nami i mam nadziej, 瞠 powolutku rana spowodowana Jej odej軼iem si zasklepia.

Ju nie wdowa --- serdecznie pozdrawiam.
[15.03.2010] 08:22
     Je郵i jakie u篡te przeze mnie o por闚nanie moze pom鏂 w jakikolwiek spos鏏 -jest mi mi這 , napisa豚ym ciesz si ,ale wci捫 nie potrafi.砰cz szcz窷cia , nasi poprzedni partnerzy jesli naprawd nas kochali chcieli by tego r闚nie mocno lub bardziej , prawdziwa mil嗆 polega ,przynajmniej dla mnie na dawaniu szcz窷cia drugiej stronie. Przeszkod dla wielu nie s ci kt鏎ych stracilismy , je郵iw tym ,, r闚noleglym lepszym 鈍iecie " mog nas obserwowa , jesli wiedz co czujemy chc zmiany na lepsze ko鎍a naszych udr瘯 . Ja wci您 my郵 i t瘰kni , nie jestem zdolny do tworzenia nowych jednostek mi這sci

[20.03.2010] 16:09
[zg這 do usuni璚ia]     do鈍iadczona_nie wdowa
     Odradzam zwi您ek z wdowcem z ca趾iem innego powodu. Ja jestem ta druga, ale ci庵le s造sz, 瞠 mnie kocha bardziej, 瞠 ja jestem PRAWDZIW MIΜ列I itd. Te mam zwi您ek na odleg這嗆. Sama po rozwodzie. Zaanga穎wa豉m si jak g逝pia. Obkupi豉m dzieci, kupi豉m mn鏀two rzeczy do ich domu, oranizowa豉m wsp鏊ne wyjazdy, pomaga豉m w ka盥ej sprawie. Wierzy豉m, 瞠 to, co m闚i o 郵ubie, o wsp鏊nym zamieszkaniu, 瞠 to prawda, najszczersza PRAWDA. A tu kt鏎ego dnia us造sza豉m, 瞠 ze 郵ubu NICI, bo m鎩 wdowiec straci豚y na tym finansowo, straci豚y przywileje dla samotnego ojca. ZBARANIAxM. A potem dotar這 do mnie, 瞠 przecie tylko ja si anga簑j w ten zwi您ek, to ja tam je盥澎, zabiegam, dbam etc. A co ze mn? Kto zadba cho熲y o drobn rzecz mnie dotycz帷? Ci庵le s造sz, 瞠 mnei kocha, ale to chyba MIΜ汎 z o.o. Kobiety! Wiejcie, je郵i nie jeste軼ie wdowami, wiejcie od wdowca. Taka moja rada.

[20.03.2010] 16:11
[zg這 do usuni璚ia]     do鈍iadczona_nie wdowa
     Odradzam zwi您ek z wdowcem z ca趾iem innego powodu. Ja jestem ta druga (od p馧tora roku razem), ale ci庵le s造sz, 瞠 mnie kocha bardziej, 瞠 ja jestem PRAWDZIW MIΜ列I itd. Te mam zwi您ek na odleg這嗆. Sama po rozwodzie. Zaanga穎wa豉m si jak g逝pia. Obkupi豉m dzieci, kupi豉m mn鏀two rzeczy do ich domu, oranizowa豉m wsp鏊ne wyjazdy, pomaga豉m w ka盥ej sprawie. Wierzy豉m, 瞠 to, co m闚i o 郵ubie, o wsp鏊nym zamieszkaniu, 瞠 to prawda, najszczersza PRAWDA. A tu kt鏎ego dnia us造sza豉m, 瞠 ze 郵ubu NICI, bo m鎩 wdowiec straci豚y na tym finansowo, straci豚y przywileje dla samotnego ojca. ZBARANIAxM. A potem dotar這 do mnie, 瞠 przecie tylko ja si anga簑j w ten zwi您ek, to ja tam je盥澎, zabiegam, dbam etc. A co ze mn? Kto zadba cho熲y o drobn rzecz mnie dotycz帷? Ci庵le s造sz, 瞠 mnei kocha, ale to chyba MIΜ汎 z o.o. Kobiety! Wiejcie, je郵i nie jeste軼ie wdowami, wiejcie od wdowca. Taka moja rada.

[21.03.2010] 08:29
     To 瞠 potrafi powiedziedzie co takiego zakochanej w nim kobiecie bardzo 磧e o nim swiadczy , kazdy cz這wiek miewa g逝pie my郵i kt鏎ych wstydzi si przed samym sob , ale nigdy nie powie tego komus kogo naprawd by kocha . To po prostu osobnik dbajacy o swoj wygod dokad zakochana w nim kobieta b璠zie mu u篡teczna dotad b璠zie nadu篡wa wielkich s堯w traktuj帷 je jako wygodne srodki i tanie (przykro mi tak pisa o s這wie kocham) do osiagania kolejnych kozysci i zapewnienia sobie komfortu spychicznego , to chyba nie jest problem stanu cywilnego a niedojrza貫j osobowo軼i , co nie ma nic wsp鏊nego z wiekiem czy ilo軼i potomstwa.

[26.03.2010] 07:04
[zg這 do usuni璚ia]     do鈍iadczona nie wdowa
     Farmer 39,7 masz racj. To kwestia osobowo軼i, teraz to wiem i zastanawiam si w豉郾ie, co zrobi dalej, jak wybrn望 z tej sytuacji??? S jeszcze dzieci, kt鏎e mi zaufa造, kt鏎e mnie polubi造. Nie chcia豉bym traci z nimi kontaktu, ju raz straci造 osob blisk, nie chc ich zawie嗆. Co do wdowca, to jest coraz gorzej. Powoli odkrywa swoje karty i potwierdzaj si Twoje s這wa farmer 39,7. Lubi wygod, dba o siebie. Boli mnie tylko, 瞠 coraz gorzej traktuje te dzieciaki, krzyczy na nie, obarcza nadmiernie obowi您kami. One nie daj ju rady. Co radzicie zrobi? Pozdrawiam serdecznie.

[26.03.2010] 08:36
     Fizycy twierdz ze nie ma rzeczy niemo磧iwych , sa tylko skrajnie malo prawdopodobne , i do nich mo積a zaliczy szans , ze uda si co zmieni w kwestii traktowania dzieci wplywajac na ww. osobnika spotkalem ju takich ludzi dzieci s w ich r瘯ach narz璠ziem do r霩nych cel闚 , zapewnienia sobie wygody , uznania i podziwu otoczenia , realizacji cel闚 w陰cznie z finansowymi najdziwniejsze , 瞠 wiekszo嗆 ludzi z bli窺zego idalszego otoczenia uwa瘸 kogo takiego za dobrego rodzica surowego ,wymagaj帷ego ,o ktorym m闚ia gdy dzieciaki gdzies sie poskar膨 ,, jeszcze mu podzi瘯uj na staro軼 '', czasem wz鏎 , ba鎥a pryska dopiero gdy -niechc niczego wykraka - kt鏎e z osaczonych dzieciak闚 popelnia samob鎩stwo , nie spekuluj ,znam konkretny przyk豉d , i kilka mniej drastycznych ale r闚nie przykrych , gdzie mlodzi ludzie dobiegajacy 30-tki wci捫 wzdrygaj sie gdy rodzic podniesie glos . Obawiam sie , 瞠 niewiele mo瞠sz , zrobic ,, do鈍iadczona nie wdowo'' nie wiem jak du瞠 s dzieciaki trudno co poradzic maj帷 ma這 danych mo瞠sz pozosta z nimi w kontakcie jesli tego nie uniemo磧iwi ojciec, by ciocia u kt鏎ej mo積a sie wyp豉kac bez konsekwencji i ryzyka , 瞠 co si doniesie do ojca despoty , rozmowy z r闚iesnikami nie zawsze wystarcz . A kary za prawd niszc帷 wizerunek zakamuflowanego tyrana bywaj okrutne . Pozdrawiam .

[26.03.2010] 08:49
     Zastanawiam si, sk康 to wszystko wiesz? Jestem zdumiona trafno軼i oceny sytuacji. Strasznie si boj o jedno z dzieci, nastolatek bardzo znerwicowany. Powiedzia mi przez telefon, p豉cz帷, dr膨cym g這sem, 瞠 skoczy z mostu, 瞠 nie wytrzyma ju tego terroru... zapar豉m i pr鏏owa豉m ojcu wyja郾i, 瞠 幢e post瘼uje, ale odpar "瞠 trudno, zostan jeszcze inne". Zn闚 zamar豉m... Jak tak mo積a zbagatelizowa spraw? Farmer, czy mog napisa do Ciebie na mejla? Chcia豉bym popisa z Tob wi璚ej, poza forum. Masz bardzo trafne spostrze瞠nia, a ja czuj si z tym wszystkim taka zagubiona. Chcia豉bym pom鏂 tym dzieciom, kt鏎e - pewnie si zdziwisz - m闚i do mnie "mamo", cho nie jest to moja inicjatywa. Pozdrawiam i dzi瘯uj za odpowied.

[26.03.2010] 10:10
     Bardzo ch皻nie porozmawiam , r闚nie poza forum ,powt鏎z adres durnic2@interia.pl , w 鈔odowisku w ktorym si wychowalem i od niemal 40 lat 篡j funkcjonowa這 powiedzenie ktorego nigdy nie mog貫m spokojnie s逝cha ,, Po to ma kowal szczypce a rodzic dzieci 瞠by sobie r彗 nie poparzy '' zawiera sie w nim credo 篡ciowe pewnego rodzaju ludzi , ludzi kt鏎ym dzieci nigdy nie powinny by dane pod opieke.Pozdrawiam.

[26.03.2010] 11:00
     Dzi瘯uj, ju pozwoli豉m sobie napisa mejla. Smutne to, co napisa貫. Czekam z niecierpliwo軼i na odpowied. I na dalsze m康re s這wa, a troch si ich w Tobie nazbiera這. Tak bywa, 瞠 ci, kt鏎zy zostali najbardziej do鈍iadczeni, najlepiej to do鈍iadczenie po篡tkuj. Tylko gdzie ta 鄴單 zalega g喚boko. Pozdrawiam

[16.04.2010] 14:43
[zg這 do usuni璚ia]     womaninblue
     mam 40 lat. 2 lata temu pozna豉m wdowca z dw鎩k dzieci w wieku szkolnym i od razu zamieszkali鄉y razem. Jego 穎na zmar豉 3 lata wcze郾iej na anoreksj. Chcia豉bym, by kto mi doradzi, bo mam w徠pliwo軼i, czy ten zwi您ek ma sens. On nie chcia ju dzieci, m闚i, 瞠 jestem ju za stara, a ponadto zapewnia mnie, 瞠 jego dzieci b璠 wkr鏒ce traktowa mnie jak matk. Tak si jednak nie sta這. Ju nie mam z逝dze. Matk tych dzieci, jest matka jego by貫j 穎ny, czyli babcia. Ona stale tu przebywa (jest wdow, straci豉 jedyn c鏎k, ma tylko te wnuczki), uczy si z nimi, decyduje o wszystkim, o lekarzach, ubraniach, o wszystkich zaj璚iach, wtr帷a si zreszt do wszystkiego. Ja jestem tylko od sprz徠ania i gotowania. Dzieci maj z babk bardzo siln wi篥. jak zobaczy豉, 瞠 si do mnie na pocz徠ku przytula造, zrobi豉 im awantur, 瞠 sobie kategorycznie tego nie 篡czy, 瞠 wszystko powie ich mamie na cmentarzu. Dzieci traktuj mnie wi璚 z du膨 rezerw, by babci nie robi przykro軼i. M鎩 partner o鈍iadczy nie tak dawno, 瞠 gdy dzieci b璠 ju du瞠, gdzie za 10 lat, to on chcia豚y si ze mn o瞠ni. Jest mi tylko przykro i wcale si nie ciesz. Babcia powiedzia豉 mu, 瞠 musz podpisa intercyz, bo si razem nie dorabiali鄉y, 瞠 ona nigdy nie wyrazi zgody bym mia豉 jakie prawa do tego mieszkania. Ja mam dzia趾 budowlan na wsi, ale dla nich to za daleko, by si budowa. Mam wi璚 mieszka u nich, bez 瘸dnego zabezpieczenia, w ci庵造m l瘯u, bo jesli on umrze przede mn, to ja b璠 musia豉 wr鏂ic na to puste pole, dzieci zabierze i tak babcia. Prosz, czy powinnam z nim by? Kocham go, ale ten strach o moj przysz這嗆 powoduje, 瞠 ci庵le p豉cz.

[16.04.2010] 17:34
[zg這 do usuni璚ia]     odejdz, jhjjh

znam wiele przypadk闚 takich jak tw鎩, i zawsze ko鎍zy這 si to tak, ze rodzina konkubenta/konkubentki zwyczajnie wyrzucala jego partnera po 鄉ierci z mieszkania, mieszkanie dziedzcz dzieci i musisz si liczy z tym, ze w razie 鄉ierci Twego pana czeka Ci ulica, dlatego dziwi si, ze z nim jestes, a jesli juz, to 瞠 nie postara豉 si o dziecko

[17.04.2010] 16:07
     womaninblue--- ci篹ko, oj cie磬o cokolwiek radzi Rozumiem, 瞠 kochasz lecz . powinna rozwa篡 wszystkie za i przeciw. Powina zabda o siebie i swoj przysz這嗆. Nie wiadomo co przyniesie los i jakie podstawy poczucia bezpiecze雟twa powinna sobie zapewni. Rozmawia o tym z partnerem to chyba podstawa. Je郵i nie uzyskasz satysfakcjonuj帷ych odpowiedzi na swoje pytania to rozwa wszystko swoim rzoumem, cho czasem ci篹ko pogodzi serce z rozumem.
Pozdrawiam serdecznie.

[18.04.2010] 11:04
     Kobieto! Uciekaj stamt康 p鏦i czas! Uciekaj, pomimo 瞠 kochasz. Zawsze najwa積iejsze b璠 dzieci i zmar豉 穎na, ty b璠ziesz na dalszym miejscu. A jeszcze ta babcia! Dziwi si, 瞠 jeszcze cokolwiek rozwa瘸sz. Wdowcy to egoi軼i. Dla nich ich prze篡cie, ich dzieci s najwa積iejsze. Reszta si nie liczy! Nic ci nie m闚i to, 瞠 planuje z tob 郵ub dopiero za 10 lat??? Jakie to poni瘸j帷e.

[18.04.2010] 15:25
     Zastawiam si womaninblue, jak bardzo musisz by samotna, 瞠 nie dostrzegasz oczywisto軼i, 瞠 nie widzisz mia趾o軼i tego zwi您ku??? Mog豉bym Ci doradzi szczerze i zrobi豉m to, ale pytanie: Czy Ty potrzebujesz prawdy? Pozdrawiam w tym smutnym dniu.

#3 2012-02-24 21:07:49

alicja

administrator

Punkt闚 :   

Re: NASZE DO名IADCZENIA - ZWI╴EK Z WDOWCEM - CZYLI CO BYΜ NA KAFETERII

womaninblue
     Bardzo dzi瘯uj Wam za rady. Mi te si wydaje, 瞠 powinnam odej嗆. Ale to jest trudne, gdy cz這wiek si emocjonalnie zaanga簑je. Mi這嗆 zniewala. On jest mi造 dla mnie, te zapewnia, 瞠 mnie kocha, boj si zatem, 瞠 gdy odrzuc t mi這嗆 to ju innej nie spotkam. Mo瞠 tak to ju jest w prawdziwym 篡ciu, wszyscy maj jakie problemy w zwi您kach i jako musz sobie radzi. Jednak, taki zwiazek z wdowcem jest trudny, tak ma這 w nim szcz窷cia. Ja bardziej czuj si kopciuszkiem ni macoch.

[19.04.2010] 10:21
     Zagl康am tu czasem, bo jakby nie by這 jest to temat, kt鏎y i mnie dotyczy - tak jak ju wspomina豉m - z dw鏂h stron. Jestem jednak przera穎na tym, co przeczyta豉m w relacji womaninblue. Przera瘸j帷e i okropne. Moi byli te軼iowie odnosz si z wielk 篡czliwo軼i do mojego drugiego m篹a. Z by陰 te軼iow m篹a jest nieco inaczej, gdyby wzrok m鏬 zabija - pewnie bym te ju nie 篡豉...Tak si jednak sk豉da, 瞠 widujemy si tylko raz w roku. Ja za jestem niezale積a finansowo i nie musze si niczego obawia. Jednak womaninblue radzi豉bym wy這篡 kaw na 豉w i - albo co si zmieni, albo uciekaj, dziewczyno, p鏦i nie jest za p騧no. Mi這嗆 i przywi您anie to jedno - z drugiej jednak strony nale篡 si ona tak瞠 i Tobie. Twoje podstawowe potrzeby - potrzeba bezpiecze雟twa, akceptacji - nie s spe軟ione. Powinna postawi sprawe jasno - 郵ub, je郵i go chcesz - teraz a nie za 10 lat. Jesli chcesz mie swoje dziecko - powiedz to jasno. Nie jeste za stara. No i by豉 te軼iowa - musicie ustali, co jej wolno a czego nie. Oczywi軼ie jej w豉dza powinna byc ograniczona do kontaktu z dzie熤i. W razie 郵ubu radz spisa u notariusza intercyz dopuszczaj帷 si do waszych indywidualnych maj徠k闚 sprzed zawarcia zwi您ku ma鹵e雟kiego. My鄉y tak zrobili i m鎩 m捫 stal si wsp馧w豉軼icielem tego, co mia豉m ja - a ja tego, co on mia przed 郵ubem. I to jest sprawiedliwe.

[19.04.2010] 15:35
[zg這 do usuni璚ia]     Womaninblue
     Bardzo dzi瘯uj za wypowied i rady. Musz odwa篡 si na t powa積 rozmow. Mo瞠 uda si jeszcze uratowa ten zwi您ek. Ja bardzo pragn窸am rodziny. Chcia豉m, by nam si uda這. Przeprowadzi豉m si do niego, zmieni豉m prac, zaanga穎wa豉m si. Staram si jak mog, by wszyscy cz這nkowie tej rodziny byli zadowoleni. W tym zwi您ku, to nie mam szansy by matk ani jego dzieci, ani swoich, ani adoptowanych. Mi nawet nie chodzi o samo s這wo "mamo", to tylko s這wo jak wiele innych. Tak d逝go czeka豉m na mi這嗆, a gdy si ona pojawi豉 to si okaza這, 瞠 w zasadzie wszystko to co najpi瘯niejsze ju si nie zdarzy w mym 篡ciu.

[19.04.2010] 16:30
[zg這 do usuni璚ia]     dr. ring-ding
     A niby dlaczego ma si nie zdarzy?
Pewnie nie z tym facetem. Ale z innym. Wartym Ciebie.
Musisz tylko zako鎍zy ten toksyczny zwi您ek.
powodzenia! 

http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/1 20/l_ccfa7c83b5d74968bbca65ed0c3bb9cb.jpg

[20.04.2010] 07:46
     Womaninblue - czy ju po rozmowie?? Nie czekaj, bo im p騧niej, tym trudniej. Oczywi軼ie jest ryzyko, 瞠 zn闚 b璠ziesz sama i pewnie obawiasz si tego, co jest zrozumia貫. Jednak pozostanie w tym zwi您ku bez jakichkolwiek zmian to dla Ciebie wielkie ryzyko. Zw豉szcza na staro嗆, gdy b璠ziesz ju s豉ba i bezbronna - spos鏏, w kt鏎y babcia wychowuje dzieci prawdopodobnie sprawi, 瞠 nigdy nie b璠 mia造 dla Ciebie szacunku.

[20.04.2010] 14:38
     Nie, jeszcze nie rozmawia豉m. Nie bardzo wiem jak to zrobi. Ja teraz widz, 瞠 mimo szczerych ch璚i i pracy, ten zwi您ek niesie bardzo du瞠 problemy. Normalnie by這by tak: ja mam troch, ty masz troch, 陰czymy to razem i my郵imy o ws鏊nym gniazdku, w kt鏎ym b璠ziemy czuc si bezpiecznie. Boje si, 瞠 wyjdzie znowu, 瞠 ja nie wiadomo czego chc, 瞠 mam jaki "ferment" w g這wie, 瞠 jest dobrze, a ja wszystko psuj. Ju kiedy pr鏏owa豉m rozmawia na ten temat, ale nic z tego i tak nie wynik這. Nie bardzo si przej掖 tym, gdy powiedzia豉m, 瞠 od roku ci庵le p豉cz. On i tak nie rozumie, w czym jest problem. Logiczne jest, 瞠 to, czego si z 穎n dorobi jest jego i jego dzieci. Ja od nikogo niczego nie ch, nie ch nikomu nic zabiera. Tylko, 瞠 widz, 瞠 trudno b璠zie mi si samej dorobi z mojej pensji, bo przecie te robi zakupy, dlatego prze篡wam te l瘯i o moja przysz這嗆. .Powiedzia, 瞠 przecie nikt mnie nie wyrzuci z jego mieszkania p鏦i on 篡je, a on jeszcze d逝go na tamten 鈍iat si nie wybiera. Mam si cieszy tym, co jest, bo jest nam dobrze. A dzieci? Zdecydowanie jest za p騧no, mam pokocha jego dzieci, a nie cudowa. On dlatego szuka starszej kobiety, by ju nie mia豉 takich g逝pich pomys堯w. To prawda, m闚i mi na pocz徠ku, 瞠 nie chce wi璚ej dzieci. Tylko, 瞠 ja nie wiedzia豉m wszystkiego, nie wiedzia豉m, 瞠 po wakacjach rano otworzy sobie drzi apodyktyczna babcia, 瞠 b璠zie szykowa豉 dziewczyny do szko造, wr鏂i z nimi po szkole i b璠zie przesiadywac do p騧na . I tak dzie w dzie. Po roku uda這 mi si jedynie uzyska przywilej, oczywi軼ie po jej wielkim obra瞠niu si i k堯tni jak to ja jej krzywd zrobi豉m, szykowania 9 i 12 letnich dzieci do szko造. Ja tej kobiecie schodz z oczu. Sorry, 瞠 tak przynudzam o sobie. Ale jest mi l瞠j jak z siebie to wyrzuc.
Pozdrawiam i dzi瘯uj za rady.

[20.04.2010] 16:17
[zg這 do usuni璚ia]     spokojnie dziewczny
     nie jestem co prawda z wdowcem, ale jego 穎na zostawi豉 go z 2 dzieci i wyby豉 szuka szcz窷cia w 鈍iecie, dawno temu rozwi鏚 si i ograniczy jej prawa
wesz豉m do tego domu, swoje mieszkanie zostawi豉m biologicznemu synowi i teraz buduj ten dom, a tu pocz徠kowo te rz康zi豉 babcia, nawet obiady gotowa豉 "swoim ch這pcom", a mieszka niedaleko
wystarczy造 rzeczowe rozmowy i t逝maczenie
u niej te mog te rozmowy du穎 za豉wi
zosta豉m 穎n i jestem gospodyni i przyszywan mam

[20.04.2010] 17:25
     Z tym, 瞠 w przypadku womaninblue ten stan trwa ju dwa lata.... Troch d逝go i nic lepiej... Dlatego radz jej szczer rozmow. Tym bardziej, 瞠 inwestuje dziewczyna w ten dom, przez co nie b璠zie mia豉 na w豉sny - w razie czego. A przecie mieszkanie jej m篹czyzny wymaga b璠zie remont闚, zmian - i to wszystko ju za wsp鏊ne pieni康ze. Pewne rzeczy trzeba ustali. To gadanie, 瞠 jej pan nigdzie si nie spieszy, jest co najmniej bez sensu. A kto z nas si spieszy? Czy jego 穎na si gdzie wybiera豉? Ponadto stwierdzenie, 瞠 po to bra "starsz" kobiet...itd. A prosi si, 瞠by zapyta, czemu nie zwi您a si z te軼iow. Sorry, ale mnie ponios這...

[20.04.2010] 18:33
[zg這 do usuni璚ia]     spokojnie dziewczny
     to fakt, zbyt d逝go pozwoli豉 na stan nijaki, ale jeszcze nie wszystko stracone, nie wiemy co czuje i co tak g喚boko ma w g這wie jej partner, mo瞠 nie do ko鎍a zdaje sobie spraw jak to wygl康a od jej strony, mo瞠 ona w imi spokoju cierpi i ma dobr min do ca貫j tej sytuacji
a swoj drog, ja te zadba豉m o to, by zabezpieczy swoje 篡cie, bo jest ok, ale przecie nie wiem jak b璠zie kiedy, gdy synowie m篹a si po瞠ni, ju mieli鄉y problemy z pewn pann m這dszego, kt鏎a da豉 nam si we znaki
ten dom zostawimy jego dzieciom i kupili鄉y razem wsp鏊nie domek na wsi 15 km od naszego miasta, remontujemy go, zak豉damy ogr鏚 i kiedy tam zamieszkamy

[24.04.2010] 18:50
[zg這 do usuni璚ia]     zwi您ana z wdowcem
     Mam 53 l. Od roku jestem z wdowcem. Jego 穎na zmar豉 3 lata temu na raka. D逝go chorowa豉, kilka operacji. Jedno dziecko, syn, ju na swoim mieszkaniu. Jeste鄉y zar璚zeni. 奸ub by planowany w tym roku, ale ze wzgl璠u na finanse zwi您ane z urz康zaniem mieszkania jakie kupi m鎩 narzeczony w Berlinie 郵ub prze這篡li鄉y na drugi rok. Ja mieszkam i pracuj w Polsce On w Berlinie. Ka盥y ma swoje mieszkanie, swoj prac i pieni康ze. Wszystko by這 ok do wczoraj! W豉snie dowiedzia si, 瞠 jego firma b璠zie zlikwidowana za 5 lat! Maj帷 53 l. trudno b璠zie mu znale踵 prac, bo tam te jest bezrobocie, przejdzie wi璚 na zasi貫k dla bezrobotnych. Teraz pobiera po這w renty po zmar貫j 穎nie. W chwili zawarcia zwi您ku ma鹵e雟kiego traci do niej prawo. B璠帷 na zasi趾u dostanie ca陰 rent. Wi璚 mysl, 瞠 郵ubu nie b璠zie, bo nie do嗆, 瞠 straci kas i obni篡 sobie poziom 篡cia to jeszcze b璠zie mia na utrzymaniu 穎n w Polsce i zobowi您ania w stosunku do niej. To jeden problem. My郵, 瞠 chyba po 郵ubie.

[24.04.2010] 19:12
     Drugi problem: to narzeczony wozi w samochodzi bryloczek ze zdj璚iem swojej zmar貫j 穎ny. Nigdy si z takim czym nie spotka豉m. Ca造 rok je寮zi豉 z nami wsz璠zie. Uwa瘸m, 瞠 to nie jest miejsce dla by貫j 穎ny. Takie pokazywanie jej na widok publiczny jest moim zdanie nie na miejscu, mo瞠 nawet ktroche lekcewa膨ce ze wzgl璠u na pami耩 o niej i szacunek. A do tego ja z boku - nowa kobieta, kt鏎a ma to tolerowa. Tak, tolerowa豉m przez rok. Nawet po zar璚zynach. My郵a豉m, 瞠 to On si sam domy郵i i schowa ten bryloczek maj帷 ju now kobiet, kt鏎 tak bardzo kocha i planuje nowe 篡cie. Pomyli豉m si. miesi帷 temu powiedzia豉m co o tym my郵. Bryloczek znikn掖 w ramach obop鏊nych ust瘼stw. Uwa瘸m, 瞠 pami耩 o zmar造ch mo積a okaza na cmentarzu zapalaj帷 鈍ieczk -jak najcz窷ciej, pokazywa zdj璚ia w albumie lub filmy nagrane na CD. Mo瞠 by te fotografia na komodzie w pokoju z innymi pami徠kami.
Ale m鎩 kochany pan zrobi u siebie na 鈔odku pokoju ma造 pomnik czy jak to nazw - o速arzyk czyli zdj璚ie zmar貫j 穎ny, obok sztuczne kwiaty i 鈍iecznik. Jak jestem u niego to zawsze pali si 鈍ieczka. Przez rok nic nie m闚i豉m, bo liczy豉m, 瞠 sam to zmieni. Pomyli豉m si. By豉 wymiana zda na ten temat. W Berlinie w pokoju o速arzyk 穎ny, w samochodzie bryloczek 禦ar貫j 穎ny. Wsz璠zie razem. Co Wy na to?

[24.04.2010] 21:43
[zg這 do usuni璚ia]     hghk
     Kocha j mimo, ze jej juz nie ma z nami. Gdyby nie 鄉ier, by豚y z ni pewnie do ko鎍a swych dni. Wiem, ze trzeba 篡 przysz這軼i, ale nie zapominaj帷 o przesz這sci, bo przesz這sc jest cz瘰ci nas i nie dziwi si facetowi, ze w rok czy dwa nie potrafi zapomniec trzydziestu wsp鏊nych lat, bo nie da si zapomniec z ukochanym wsp鏊nych 2-5 lat, wi璚 jak mo積a zapomniec 30, kiedy si prawdziwie kocha這. To zostaje w 鈔odku na zawsze pod warunkiem, ze by豉 to prawdziwa mi這sc i tak jest u niego.

[25.04.2010] 16:36
[zg這 do usuni璚ia]     wdowa Ula
     ja po pi璚iu latach nie jestem w stanie zapomnie....
O jakim nowym zwi您ku mog tylko pomarzy, chocia mam od 2 lat blisk sercu mi osob.
Jak d逝go on wytrzyma? Do tej pory kilka ca逝s闚 w policzek nas 陰czy.

[26.04.2010] 08:40
     zwi您ana z wdowcem --- niekt鏎e sprawy, ktore opisujesz sa mi bardzo "znajome" . Wiem, jak boli takie "manifestowanie" pami璚i o zmar貫j , taka jej jakby namacalna obecno嗆. Tak jak Ty uwa瘸m, ze mo積a a nawet trzeba pamieta lecz je郵i sie decydujemy na now zwiazek nalezy r闚niez szanowa uczucia nowej partnerki. Cz瘰to zdarza si, ze prze造kam 透y, cz瘰to zdarza si ze m闚i co mnie boli w takim "manifestowaniu nie zapominania". Czasem to bili ale czasem przepuszczam to mimo uszu i 篡j dalej ciesz帷 sie blisko軼i mojego wdowca.Pozdrawiam

hghk -- jako taki mi to wygl康a, ze chcesz nam dowali. Nie zastanawiam si dlaczego bo ... i tak nie ma to dla mnie znaczenia. Je郵i znasz definicje - jedyn - prawdziwej mi這軼i to gratuluj. Ja jej nie znam. A prze篡豉m ju par lat na tym 鈍iecie. Ka盥y z nas kocha inaczej i dla prawie kazdego cz這wieka "mi這軼" to zupe軟ie co innego. I nie zapominaj, 瞠 nigdy nie wiadmo, kt鏎a czy pierwsza mi這嗆 jest ostatni czy tez ostatnia jest pierwsz.
Pozdrawiam.

[26.04.2010] 09:01
     zwi您ana z wdowcem: my郵, 瞠 on w pewien spos鏏 czuje si winny, 瞠 ma ju inn kobiet, dlatego ten o速arzyk. On nie zdaje sobie sprawy, 瞠 sprawia Tobie przykro嗆. Wiadomo, 瞠 jej nigdy nie zapomni, nikt nawet tego nie oczekuje. My郵, jednak, 瞠 s osoby, po kt鏎ych nie potrzebne s nam pami徠ki. Ja na przyk豉d nie potrzebuj pami徠ek po Matce, zawsze b璠 j pami皻a. M鎩 pan nie wystawi 瘸dnych zdj耩 swojej 穎ny, ma je w albumach. Jednak, jest co. W salonie na meblach stoi jej pomadka. Mi ona w zasadzie nie przeszkadza, czasami tylko si zastanawiam, gdy 軼ieram kurze, co tak naprawd ona symbolizuje. Dotyka豉 kochanych ust, kt鏎e si kiedy ca這wa這? Ale niech sobie tam stoi na tych meblach, co mi do tego.

[26.04.2010] 09:32
     ... oj boli,boli takie przechowywanie pami徠ek. Pami皻am, jak jeszcze na chwil przed 郵ubem w szafie znajdowa造 si jej ubrania - wizytowa sukienka, jakie futro, p豉szcz i co tam jeszcze. Pami皻am, jak przed likwidacj ich sypialni ma鹵enskeij znalaz豉 si w szfie jej frywolna koszula nocna. Ciarki mnie przechodzi造, a 瞠 nie potrafi milcze, zawsze co tam wyg這si豉m na okoliczno嗆. Rzeczy znikn窸y na 鄉ietniku, bo co zreszt mo積a by這 z nimi zrobi. Wiem jednak, 瞠 w wi瘯szo軼i przechowywanie tych rzeczy wi您a這 si nie z g喚bokim sentymentem do nich, lecz po prostu ze zwykl豉 m瘰k bezmy郵no軼ia - na zasadzie, 瞠 zawsze tam by造, wi璚 le膨 dalej na p鏊ce, na kt鏎 rzadko si zagl康a. Inne z kolei - bo mo瞠 jeszcze si je podaruje komu potrzebuj帷emu - tylko, 瞠 taki sam si nie znalaz a szuka sie nie chcia這. Oczywi軼ie, robienie sobie o速arzyka, to zupe軟ie inna sprawa, ale by mo瞠 ta pomadka le篡 na komodzie, bo zawsze tam le瘸豉? A mo瞠 Tw鎩 pan my郵i, 瞠 to ju Twoja? M篹czy幡i maj troch inny stopie wra磧iwo軼i, ni my, dziewczyny.

[26.04.2010] 09:33
     womaninblue -> pewnie tak jest, 瞠 cze軼iowo czuja si nie w porz康ku wobec zmar造ch zon i pr鏏uja w jakis spos鏏 uciszy wyrzuty sumienia. Czasem najlepsz na to metod jest nie zastanawianie si nad tym i przechodzenie do porz康ku dziennego nad jakimi, naszym zdaniem, dziwactwami. Jak sie czujesz ? Czy moze co sie troche u Ciebie wyja郾i這 ? Trzymam kciuki za pozytywne rozwi您anie.

[26.04.2010] 09:37
     Wyja郾i jeszcze, 瞠 nie ja wyrzuca豉m te rzeczy - m鎩 m捫 sam do tego doszed i pewnego dmnia, gdy przysz豉m, powiedzia, 瞠 ju 鄉ia這 moge sama rzeczy w szafie wiesza, po pusta. Wcze郾iej proszi豉m zawsze, 瞠by on je wiesza.

[26.04.2010] 09:43
     ju nie wdowa -> nawet nie wiesz jak bardzo mi sie podoba Twoje podejscie do zycia i jak du穎 daje mi to co piszesz.
[26.04.2010] 09:55

dzi瘯i, nowa_nie_nowa. Super, 瞠 za這篡豉 ten w徠ek na forum. Mo瞠my wygada si do woli i u鈍iadamiamy sobie, jak wiele os鏏 ma podobne problemy. Mam nadzieje, 瞠 u Ciebie coraz lepiej? 

[26.04.2010] 10:05
     Ech ... czasem czuje sie jak na hustawce. Lecz , przyznaj szczerze, ja tez nie jestemn bez winy. Moje doswiadczenia zyciowe (tak r騜ne od do鈍iadcze mojego faceta) cz瘰to podpowiadaja mi rozwiazania, kt鏎e nie s w豉軼iwe. A w dodatku jestem impulsywna i "emocjonalna" to w sumie cz瘰to daje mieszank wybuchow.   Uczymy sie siebie wzajemnie ale ... ja ... jak mi co nie pasuje to chce to przegada a on potrafi sie zamkn帷 w sobie bo twierdzi, 瞠 reakcja w emocjach powoduje, ze mo積a za duzo powiedzie i potem 瘸這wa. Co z kolei u mnie powoduje automatyczne my郵i - nie zale篡 mu bo jakby mu zale瘸這 to by si odezwa. I ... wiesz jak jest   Na szcze軼ie obydwoje po jakim czasie wyciagamy r瘯 na zgod i wszystko wraca do normy. Buziaczki.

[26.04.2010] 15:07
     nowa nie nowa, ju nie wdowa - Dzi瘯i. Jeszcze nie rozmawia豉m. Czekam na odpowiedni chwil. Odno郾ie tej pomadki - powiedzia, 瞠 znalaz j w jej ubraniu. Po這篡 j na widoku obok srebrnych naczynek i tak sobie ona le篡 od pi璚iu lat. Widocznie jest mu ona potrzebna, 瞠 jej nie wyrzuci do kosza. Symbolizuje jak捷 wi篥, blisko嗆. Kiedy, mo瞠 sam j wyrzuci. Ale ja si do tego ju nie b璠 miesza豉. Szafy s pe軟e ubra po 穎nie i one te mi jako nie wadz, bo mo瞠 dziewczyny b璠 chcia造 je nosi po mamie. One w tej chwili protestuj, 瞠 chc nowe ubranka, ale kto tam wie. Dorosn, same niech zdecyduj, co robi z tymi ubraniami. Mo瞠 b璠 czu造 jak捷 blisko嗆 z mam poprzez te ubrania i to im pomo瞠 w 篡ciu?

Troszk boli na pewno, nie powiem. No niestety po tych ubraniach widz, 瞠 takiej figury modelki to ja na pewno nie mam jak ona. Ona by豉 naprawd pi瘯na. M鎩 partner kaza mi przejrze te ubrania i sobie co wybra. Co tam z nich by i na mnie pasowa這, ale ... . No w豉郾ie. On nie bardzo rozumie, dlaczego nie chc ich nosi, to najcz窷ciej nowe markowe ubrania. (Ona zanim wpad豉 w anoreksj, kupowa豉 bardzo du穎 ubra, kt鏎ych nie nosi豉.) Ale to dla mnie jakie takie nieetyczne. Wol ju tanie bazarowe ubrania nosi.

[26.04.2010] 18:48
     A wiesz Womaninblue, ze chyba faceci maj inn wra磧iwo嗆. M鎩 tez mi kiedy powiedzia, 瞠 ma bardzo du穎 torebek po swojej zmar貫j zonie i ze mi przywiezie 瞠bym sobie wybra豉. Tak mnie zapieni, ze ledwo nad soba panowa豉m jak m闚i豉m, ze nie mam zamiaru si do niej upodobni poprzez noszenie jakichkolwiek rzeczy po niej. Bo co ? Patrzy by na t rzecz i widzia by j a nie mnie. Na razie staram sie np. wybierac takie miejsca na wsp鏊ne wyjazdy gdzie oni razem nie byli. Wol aby by ze mn a nie ze wspomnieniami bo przecie i tak ze wspomnieniami jest na co dzie.    dla Ciebie.

[26.04.2010] 19:21
     Wybaczcie Panie, nowe kobiety wdowc闚 nieb璠帷e same wdowami, ale odnosz wra瞠nie z Waszych wypowiedzi, 瞠 odgrywacie jakie role w kiepskim spektaklu - ci庵le lawirujecie pomi璠zy pami徠kami po zmar造ch 穎nach, staraj帷 si w tym wszystkim nie naruszy pami璚i itd. A co z Wami? Kto dla Was b璠zie si stara? Pan Wdowiec jak mniemam to "鈍i皻a krowa" nie do ruszenia z powodu swoich prze篡. A co z Waszymi prze篡ciami? Wy macie wszystko znie嗆? Sorki, ale troch to wszystko 瘸這sne. Ja swojego wdowca zostawi豉m po 2 latach cackania si i czekania na nie wiadomo na co i teraz to on p豉cze po mnie, a ja nareszcie oddycham swoim powietrzem. Odwagi kobiety! Trzymam kciuki i pozdrawiam.

[27.04.2010] 08:27
     womaninblue - nie chc si wtr帷a, ale jestem pewna, 瞠 dziewczynki nie b璠 chcia造 chodzi w ciuchach po mamie... No, mo瞠 jaki pojedynczy dodatek przed imoprez, gdy nagle oka瞠 si, 瞠 nie ma w豉snego... One wyrosn na m這de kobiety, kt鏎ym przez ca貫 dzieci雟two wpajany by bardziej lub mniej 鈍iadomie okre郵ony wizerunek kobieco軼i - nadmierne dbanie o wygl康, kt鏎e nie doprowadzi這 w konsekwencji do niczego dobrego, ale prawdopodobnie to w豉snie to by這 g堯wnym celem 篡cia ich matki. I my郵isz, 瞠 one b璠 chcia造 chodzi w niemodnych ciuchach sprzed kilku czy kilkunastu lat? Ja np. nie wyobra瘸m sobie mojego syna w starym garniturze ojca albo c鏎ki m篹a w niemodnym i zupe軟ie nie w jej gu軼ie futrze matki. Dzieci, tak瞠 zmar造ch rodzic闚, tak jak wszystkie inne maj prawo do swojego 篡cia, swojego gustu i swojej drogi 篡ciowej,. Nie mo積a obarcza ich wieczn 瘸這b, to maj by normalne dzieci!!! Pami皻ajcie o tym - i Wy dziewczyny i Wasi partnerzy... Nie uwa瘸sz, 瞠 pora ju wprowadzi sw鎩 porz康ek nie tylko w tych szafach?
Pozdrowienia dla do鈍iadczonej nie wdowy i gratulacje za stanowczo嗆.

[27.04.2010] 08:44
[zg這 do usuni璚ia]     haaaaa haaaaa haaaaa haa
     drogie panie facetom wisz Wasze ciuchy czy torebki, oni nawet nie rozumiej o co to ca貫 halo, 瞠 pienicie si, gdy chc by軼ie sobie co wybra造
oni nie pami皻aj, 瞠 dany ciuch by kiedy 1 穎ny, matki, c鏎ki czy s御iadki
ostatnio przed ta鎍ami wystroi豉m si w kieck, kt鏎 dosta豉m od m篹a jaki czas temu, nie pozna, zapyta czy to m鎩 nowy zakup, bo bardzo mu si podoba i pewnie te by mi tak wybra
oni nie rozr騜niaj naszych ciuch闚!!!
nie lubi g逝pich ludzi

[27.04.2010] 09:01
     haaa haaa haaa, czego tu nie rozumiem - ubierasz si tylko dla faceta? To gratuluje podej軼ia.... Czy to wa積e, co "wisi " m篹czynom? Wa積e jest, 瞠 dziewczyny nie czu造by si dobrze w tych ciuchaach czy torebkach. Ja np. nie lubi u篡wanych rzeczy, bez wzgl璠u na to, po kim s... A co do rzeczy po by造ch 穎nach - te s na pewno jeszcze mniej przyjemne... Ja si dziewczynom nie dziwie. Niech ka盥y chodzi, w czym chce.

[27.04.2010] 11:06
     do: do鈍iadczona nie wdowa
"Pan Wdowiec to "鈍i皻a krowa" nie do ruszenia z powodu swoich prze篡" - super stwierdzenie, jestem za!!!
"A co z Waszymi prze篡ciami? " - s r闚nie wa積e jak wdowc闚. Dlaczego? Ot騜 drodzy nie wdowcy i nie wdowy: ja te mia豉m m篹a przez 18 lat, ja te mam pi瘯ne wspomnienia, wsp鏊nych, sp璠zonych razem chwil, te mog po nim p豉ka bo si rozstali鄉y poprzez "rozw鏚" a nie poprzez "鄉ier", te mog postawi eks ma鹵onka zdj璚ie na komodzie i powiedzie: 瞠 to ojciec moich dzieci, te mog por闚nywa go do obecnego wdowca, a mia豉bym co por闚nywa, mia豉bym o czym opowiada, eks jest lepiej wykszta販ony, wy窺zy, lepiej ubrany, bardziej oczytany - zawsze z gazet czy ksi捫k w r瘯u, - prawda?, 瞠 mog si tak zachowywa?, w ko鎍u mam do tego takie samo prawo jak wdowiec po zmar貫j 穎nie!!!!. Kto tu pi瘯nie napisa, 瞠 rozstajemy si z r騜nych powod闚, jednym z nich jest: 鄉ier.
Pami皻am jak po rozstaniu si z m篹em ka盥y nast瘼ny partner musia by wzrostu eks, bo ni窺zy przeszkadza mi. Obecnie m鎩 wdowiec jest du穎, du穎 ni窺zy i bardziej mi pasuje. Czas zrobi swoje, wyrzuci豉m tamten "wzrost" z g這wy, przestawi豉m si na mniejszy i wszystko jest OK! Mo積a????? mo積a, ale jak si chce!!!!

....."pomi璠zy pami徠kami po zmar造ch 穎nach" - u mojego wdowca nie ma 瘸dnych pami徠ek po 穎nie, pusta szafa, 瘸dnych ubra, but闚. W豉郾ie wyrzuca stare, niepotrzebne przedmioty w starym mieszkaniu, bo ju na dniach przeprowadza si do nowego mieszkania. Mam nadziej, 瞠 "o速arzyka" w nowym mieszkaniu nie b璠zie!!!!!!
W sobot jad do wdowca. Jak przyjad za tydzie to WAM napisz , co z "o速arzykiem", bo je瞠li chodzi o zdj璚ie to wymy郵i豉m, 瞠:
wdowiec dostanie ode mnie w prezencie na nowe mieszkanie ramk ze zdj璚iem jego syna, poniewa od 01 maja b璠 mieszka osobno. Niech postawi te zdj璚ie obok zdj璚ia swojej 穎ny np. na komodzie, czy w witrynie, a kiedy dostawi kolejne zdj璚ia np., wnuk闚.

Ja te pochowa豉m mam i nie wystawi豉m w mieszkaniu jej zdj璚ia, nie zrobi造 to te moje siostry, chocia maj powystawiane zdj璚ia swoich bliskich.
Uwa瘸m, 瞠 pami耩 o by造ch jest: w g這wie, w sercu, w albumie, na cmentarzu, w opowiadaniach.
Ps. Dla jego syna w prezencie na pierwsze nowe mieszkanie przygotowa豉m ramk ze zdj璚iem jego ojca! Niech sobie postawi obok swojej zmar貫j mamy!

Je瞠li mojemu wdowcowi si to nie spodoba - zostawi GO.
Ja po rozstaniu si z m篹em, wymieni豉m w mieszkaniu prawie wszystko z my郵 o przysz這軼i, o nowym partnerze, 瞠by razem z nim nie mie skojarze z przesz這軼i. Wdowcy niech bior przyk豉d ze mnie, a panie zwi您ane z wdowcami niech nie dadz si og逝pia "鄉ierci i pami徠kami po niej".
Pozdrawiam

[27.04.2010] 11:32
     do womaninblue:

"pomadka"? na meblu stoi 5 lat - zdecydowanie NIE!
"ubrania w szafie" - zdecydowanie NIE!
Czas to zmieni.
Chyba nie masz odwagi ze wzgl璠u na jego dzieci. Fatalna sytuacja.
Zawsze gdy komu zwracam uwag to argumentuj帷, za przyk豉d daj w豉sn osob, w豉sne poczynania w danym temacie czy problemie.
Je瞠li ja mog - to inni te niech si staraj.
Jak na razie sprawdza si i daje efekty! Bior ze mnie przyk豉d, mo瞠 po jakim czasie - ale bior. Widz to i s造sz. Jak nie mam w豉snych do鈍iadcze w danym temacie to szukam porad czy rozwi您a w internecie.
Pozdrawiam i 篡cz powodzenia.

[27.04.2010] 13:47
     zwi您ana z wdowcem-> po cz窷ci masz racje ale , moim zdaniem, tylko po czesci. Wiesz... jak ja moge biegac to wcale nie znaczy, 瞠 kazdy kto nie moze biega to nie wklada w to wystarczajaco du穎 checi czy determinacji tylko pow鏚 moze byc bardzo prozaiczny - po prostu ten kto nie ma n鏬... Dzi瘯i za cenne uwagi lecz mierzenie wszystkich jed miarka w zyciu rzadko si sprawdza.
Ja pochowa豉m obydwoje rodzic闚 i u mnie w mieszkaniu sa ich zdjecia.

• Index
  •  » Nowe forum
  •  » NASZE DO名IADCZENIA - ZWI╴EK Z WDOWCEM - CZYLI CO BYΜ NA KAFETERII

Stopka forum

RSS